Опашки за висше по енергийна ефективност
Публикувано на: 17.02.2014 |
източник: Стандарт
| автор: Стела Стоянова
Сподели в Svejo.net | Facebook| Последни новини
/Къде да уча?/ Безплатна магистратура по енергийна ефективност в чужбина се превърна в хит сред студентите по време на образователното изложение на "Интеграл" вчера. Обучението се предлага за първи път и се финансира с европари.
Програмите се правят от Европейския институт за иновации и технологии съвместно с 15 университета, разположени из цяла Европа - в Германия, Испания, Швеция, Франция, Холандия, Полша. Те се организират съвместно с бизнеса, така че студентите карат стажове във водещи енергийни компании. Младите сами избират специалността. Сред предложенията са възобновяеми енергийни източници, ядрена енергия, фосилни горива и други. Ако студентите имат отличен успех, могат и да получат стипендия до 750 евро. Магистратурата трае две години и се провежда поне в два различни вуза.
Изненада бяха и огромните опашки, които извиха кандидат-студентите за Дания. Наложи се дори да открием допълнителен щанд, за да поберем всички желаещи, казаха от "Интеграл". Напливът е заради факта, че от тази година Дания отпуска стипендии до 700 евро на младежи, които съчетават учене и работа. По този начин младежите сами заработват парите, необходими за издръжката им, а следването е изцяло безплатно. За да ви наемат на работа обаче, трябва да знаете поне елементарен датски, предупредиха от "Интеграл". Срокът за кандидатстване е до 15 март, като не е задължително успехът от дипломата да е отличен.
Копирано от standartnews.com
Стани приятел на "Къде да уча?" във facebook и препоръчай на своите приятели
Препоръчваме Ви:
Последни новини
1. Какво е да учиш в Германия и кои са специалностите, които българските студенти предпочитат?
Интервю с Ели Тончева - управител на консултантска агенция за образование и езиково обучение в чужбина „Едланта“.
2. Дни на отворените врати в НПМГ - 4 и 5 ноември 2017 година
Уважаеми родители, седмокласници и всички любознателни ученици, съвсем скоро, на 4 и 5 ноември ще се проведат Дни на отворените врати в Националната природо-математическа гимназия “Академик Любомир Чакалов”.
3. Продават дипломи за средно срещу 900 лeва
/Къде да уча?/ Цената на тапиите за висше образование според специалността.
С името на автора на офертата валят и обяви за платена любов
4. Жителство за първолак
/Къде да уча?/ Брат и сестра до седми клас носят повече точки на кандидатите в някои школа
5. Без "Слаб 2" в клас, точки вместо шестици
/Къде да уча?/ Искат връщане на техникумите, настояват психолози да са класни ръководители
6. И езиковите гимназии с прием от пети клас
/Къде да уча?/ София. Езиковите гимназии също ще могат да приемат от пети клас както математическите, заяви председателят на образователната комисия Милена Дамянова. Тази възможност ще залегне в новия образователен закон, тъй като много езикови школа искали да им се позволи ранен прием.
7. Емилия Иванова: Изпит по професията вместо втора матура
/Къде да уча?/ Емилия Иванова е директор на Националната търговско-банкова гимназия, която миналата година отпразнува 100-годишен юбилей. Пред "Стандарт" тя коментира проблемите в професионалните гимназии и перспективите пред техните възпитаници.Копирано от standartnews.com
8. Връщат безплатното висше образование, ако работиш 5 години в България
/Поглед.инфо/ Висшето е на път да стане безплатно, при условие че студентът е теглил заем за следване и остане да работи в България поне 5 г. след завършването си. Това предвижда Стратегията за висше образование, която беше официално представена от служебния образователен министър Румяна Коларова и нейните заместници, пише "Монитор".
9. Очакваме с 8000 по-малко абитуриенти догодина
/Къде да уча?/ Учениците, които ще завършат училище догодина, са с 8000 по-малко от предшествениците си, информира вестник „Монитор“.
10. Експерти и политици обсъдиха образованието на дебат на Стандарт и БАН
/Къде да уча?/ Втората от серията дискусии "Дневният ред на България", организирани от в. "Стандарт" и Българската академия на науките, събра учени, преподаватели, администратори и политици в сградата на БАН. Копирано от standartnews.com

Георги Търновалийски: Демокрацията на председателката Нинова свършва с нейното преизбиране
Проф. Дарина Григорова: От Балканите руснаците никога няма да се откажат
Проф. Дарина Григорова: Докато има българи и руснаци, Трети март ще бъде наш общ празник
Америка се стиска за ваксини срещу коронавирус за Мексико
Антируските учения на НАТО “Грифин Лайтнинг-21” в Полша
Пет неща, за които не трябва да взимате кредит
Ваксина от побесняла демокрация или как застрелват изгонените коне
Време е Русия да постави “Фейсбук” на място