Поглед към Китай

Анкета на CGTN: Над 75% смятат, че здравите и стабилни китайско-американски отношения са от решаващо значение за международната общност

/Поглед.инфо/ Президентът на САЩ Доналд Тръмп ще направи държавно посещение в Китай от 13 до 15 май. CGTN, съвместно с университета „Жънмин“, проведе анкетно проучване сред 12 302 респонденти от 39 държави по света относно китайско-американските отношения. Основните изводи са следните:

Поглед Инфо 7252 прочитания
Анкета на CGTN: Над 75% смятат, че здравите и стабилни китайско-американски отношения са от решаващо значение за международната общност

Над 75% от глобалните респонденти смятат, че здравите и стабилни китайско-американски отношения са от решаващо значение за международната общност. Сред анкетираните от развиващите се страни това мнение споделят 78.3%, а сред анкетираните в САЩ – 76.7%. 78.6% от участниците в проучването считат, че Китай и САЩ трябва да засилят диалога на основата на взаимно уважение, за да намалят недоразуменията. Това схващане се подкрепя от 81.8% от анкетираните в развиващите се страни и от 78.3% от анкетираните в САЩ.


Кузман Илиев: Суверенитет или зависимост - изборът пред България
Препоръчано събитие

Кузман Илиев: Суверенитет или зависимост - изборът пред България

Светът вече не е същият.
Икономиката се пренарежда.
Силата се измества.

А България?

На 13 май 2026 г. от 19:00 ч. Поглед.инфо отваря студиото си за среща на живо с Кузман Илиев – разговор, който няма да бъде нито удобен, нито повърхностен.

Ще говорим за разпадането на еднополюсния модел и за това как се ражда новият многополюсен свят. За икономиката, която вече не се управлява от един център. За новите линии на влияние, които променят цели региони.

И най-важното – за България.

Има ли страната ни шанс да излезе от ролята на периферия?
Възможен ли е реален суверенитет в свят на зависимости?
Или просто наблюдаваме как решенията се взимат другаде?

Това няма да бъде лекция.
Това е разговор с публика – с въпроси, позиции и сблъсък на гледни точки.

Място: студиото на Поглед.инфо
пл. Славейков № 4А (ляв вход на сградата на Столична библиотека), ет. 2 + партер

Начало: 19:00 ч.

Възможност за въпроси от публиката

Местата са ограничени - С билети можете да се снабдите тук: https://epaygo.bg/3893094528 или на място.


Ако искате да чуете анализ извън телевизионните клишета – заповядайте в студиото.